Bc. Mirka Koucká

Od dětství jsem věděla, že budu pomáhat dětem.
Můj sen se mi vyplnil.

Nacházím cestu ke spokojenému úsměvu

Řeším věci, které jsou tady a teď

Jsem ženou, manželkou, maminkou a babičkou. Moje životní cesta nebyla vždy lehká a jednoduchá. Prošla jsem obdobím, kdy jsem řešila sebe, partnerství, zdraví, ale i problémy s dětmi. V době své největší osobní krize jsem se setkala s kineziologií (metodou One Brain) a úžasnou ženou, mojí učitelkou Laďkou Vala Kovaříkovou. Vydala jsem se cestou sebepoznání. Nejen díky této metodě z oblasti seberozvoje se mi změnil osobní i profesní život.

Naučila jsem se zabývat reálným životem, konkrétními životními situacemi. Zaměřila jsem se především na to, co tak rádi přehlížíme a nechceme slyšet – učila jsem se přijmout to, co je právě tady a teď a nalézala rovnováhu v sobě a v životních situacích.

Dalším mezníkem pro mne bylo setkání s Životními mapami. Mapy mi ukázaly, že ještě zdaleka nejsem na konci své cesty k poznání sama sebe. Vyzkoušela jsem je sama na sobě a rozhodla se stát certifikovanou lektorkou této metody. Životní mapy mě oslovily využitelností pro děti i dospělé. Líbila se mi jejich hravost, tvořivost, pestrost. Další podstatnou vlastností této metody je rychlost, s jakými dosahuje konkrétních výsledků.

Jsem člověk, který rád poznává nové věci, nestojí na jednom místě, rozšiřuje si obzory, vzdělává se. Na své cestě k sebepoznání jsem potkala spoustu zajímavých a úžasných lidí. A také jsem pochopila, že každý z nás je zodpovědný za svůj život.

Mým posláním je pomáhat vám

– dětem a rodičům

  

Společně nacházíme rovnováhu ve vašich nejistých nebo těžkých životních situacích. Mým cílem je inspirovat vás ke změně.

Již od dětství jsem věděla, že budu pomáhat lidem a dětem. Toužila jsem být zdravotní sestrou nebo paní učitelkou ve školce. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a po škole jsem začala pracovat u dětí. Následně jsem si doplnila pedagogické a speciálně pedagogické vzdělání.

Během dlouholeté praxe jsem nasbírala mnoho cenných zkušeností v oblasti zdravotnictví, školství, péče o děti a sociální péče. Pracovala jsem v denním stacionáři, ve speciální mateřské škole, v logopedické poradně. Měla jsem možnost být součástí několika organizací pro rodiče a děti se zdravotními problémy.

Bc. Mirka Koucká

Speciální pedagog, certifikovaná lektorka Životních map a Komunikačních typů, specialistka na dětský svět

 

Vzdělání

  • střední zdravotnická škola
  • střední pedagogické a speciálně pedagogické vzdělání
  • TU v Liberci, obor Speciální pedagogika pro předškoláky (zaměřeno na logopedii a poruchy učení u předškoláků)

Certifikace

  • Životní mapy pro děti a dospělé
  • Komunikační typy

"...Mapy mi uklidnily moji šestnáctiletou dceru. Dcera viděla vše napsané, nakreslené, vysvětlené a důležité bylo i povídání u mapy o všem možném. Mapy dokážou „otevřít oči“. Něco v životě nevidíš, neslyšíš a najednou to máš před očima a najednou ti to dojde.... Líbil se mi zájem o dceru, ale i o mně jako matku."

K. D.

"Paní Koucká na mne působí jako dokonalý profesionál svým přístupem, jednáním, zájmem o klienta.... vše pečlivě vysvětlí dítěti, procvičí, následně se pak se stejnou intenzitou věnuje i rodiči. Svým klidným, laskavým a usměvavým jednáním pomáhá i rodičům uklidnit se, svým způsobem načerpat sil...Mohu jen vřele doporučit."

Romana Daňová

"...Díky dětem jsem před rokem potkala Mirku Kouckou, logopedku a lektorku Životních map ... S rozpaky jsem šla na první mapu, ze které vyplynulo, že u mě bude potřeba cyklus map, ale konečně po letech jsem si dokázala uvědomit skutečnosti a propojenost nynějších problémů s mým dětstvím..."

M. M.